Wiadomości Dnia w Radio RAMPA 8-23-19

Reklama:

Słuchaj Wiadomości Dnia w Radio RAMPA od poniedziałku do piątku rano na naszej stronie lub poprzez swoje urządzenie ALEXA.

Wiadomości dnia w Radio RAMPA – dzisiaj jest 23 sierpnia 2019 roku:

1) Polonia: w niedzielę, 25 sierpnia, w Santuarium Matki Bożej Częstochowskiej, w Doylestown – w Amerykańskiej Częstochowie, odbędzie się uroczysta Koronacja Ikony Jasnogórskiej. Ikona ta ma wyjątkowe połączenie ze świętym Janem Pawłem II. O historii ikony, a także programie dnia, rozmawialiśmy z Prowincjałem Paulinów w USA, Ojcem Tadeuszem Lizińczykiem. Wywiad w sobotę na antenie Radio RAMPA 620 AM po godz. 5 p.m.

2) Nowy Jork: w czwartek rano nad rzeką Hudson i Statuą Wolności, nowojorczycy zobaczyć mogli pokaz akrobacji lotniczych w wykonaniu brytyjskiego Royal Air Force Thunderbirds i amerykańskich US Navy Blue Angels, US Air Force Thunderbirds i F-35 Lighting II Demo Team. Wszystko z okazji inauguracji New York International Air Show, który odbędzie się w ten weekend w New Windsor, 60 mil na północ od Manhattanu. To pierwszy raz kiedy te cztery drużyny, wystąpiły razem w tym samym czasie. Z innych wiadomości, 28 sierpnia dojdzie do oficjalnego otwarcia Mostu Tadeusza Kościuszki, łączącego dzielnice Brooklyn i Queens. Zakończone zostały prace nad drugim przęsłem mostu, a autostrada prowadząca w kierunku Brooklynu ma zostać otworzona we wrześniu. To wtedy do dyspozycji kierowców, będzie pięć pasów ruchu w kierunku Queensu, cztery pasy ruchu w kierunku Brooklynu, a dodatkowo otwarta będzie 20-stopowa ścieżka dla rowerów i pieszych. Przewiduje się, że po remocie, korki na autostradzie BQE przechodzącej przez most, zmniejszą się o 65%.

3) USA: ze stanowiska dyrektora wykonawczego internetowego sklepu meblowego OVERSTOCK, zrezygnował jego założyciel Patrick Byrne. Jako powód, podał swoje zaangażowanie w sprawy rządowe. Wcześniej, 12 sierpnia, wydał oświadczenie, w którym przyznał się, że pomagał w śledztwach FBI dotyczących przedstawicieli rządu, w tym Hilary Clinton i Donalda Trumpa w trakcie kampanii wyborczej w 2016 roku. Powiedział, że ostatnie zadanie stanowiło, jak to nazwał „szpiegostwo polityczne.” W liście rezygnacyjnym zaznaczył, że przez niejasność tamtych słow, woli nie być częścią Overstock, aby nie niszczyć działań biznesowych firmy.

4) ŚWIAT – Prezydent Francji Emmanuel Macron i nowowybrany premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, spotkali się aby przedyskutować Brexit. Premier Wielkiej Brytanii nalegał aby Unia Europejska powróciła do rozmów, tak aby stworzyć nową umowę. Prezydent Francji powiedział, że jest to niemożliwe, gdyż nie pozostało już wystarczająco czasu. Dzień wcześniej, w tej samej sprawie, Boris Johnson spotkał się z Angelą Merkel – Unia Europejska wyklucza renegocjację umowy Brexitowej. Data 31 października, ma być datą ostateczną.

5) Polska: tragiczne doniesienia z Polski. Cztery osoby nie żyją, a ponad 100 jest rannych, po tym jak w Tatrach orzeszły gwałtowne burze. piorun uderzył w znak krzyża na Giewoncie, gdzie rażonych zostało bezpośrednio kilkanaście osób. Ofiary śmiertelne to dwójka dzieci i dwie osoby dorosłe. Z innych wiadomości, w jeziorze Kisajno na Mazurach, odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka, polskiego producenta filmowego, twórcy takich filmów jak „Bogowie” czy „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” Poszukiwania trwały od soboty w nocy, kiedy to założyciel Watchout Studio, wpaść miał do wody przy gwałtownym skręcie motorówki, którą płynął. Piotr Woźniak Starak miał 39 lat.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.
Monika Adamski
Monika Adamski

Latest posts by Monika Adamski (see all)

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts