Wiadomości Dnia w Radio RAMPA 9-19-19

Reklama - Advertisement

Wiadomości dnia w Radio RAMPA – dzisiaj jest 19 września 2019 roku

 

  • Polonia: PLL LOT oferować będzie bezpośrednie loty z lotniska JFK do Krakowa, od maja 2020 roku. Loty odbywać będą się raz w tygodniu, w niedzielę. Rozwinięciu ulegnie również oferta LOT-u ze stolicy Małopolski do Chicago. Obecnie trwa promocja na loty do Polski na wakacje 2020, w sprawie szczegółów sprawdzajcie Radio RAMPA.
  • NYC: 22-letni Kier Boneparte ze Staten Island, jest odpowiedzialny za śmierć rocznego dziecka na Bronxie. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i ubezpieczenia, gdy wjechał na chodnik, na którym matka stała ze swoim dzieckiem w wózku. Samochód BMW zmiażdzył wózek z dzieckiem. Postawiono mu szereg zarzutów. / Gubernator stanu Nowy Jork zrezygnował z pomysłu, na obowiązkową wymianę tablic rejestracyjnych, które mają więcej niż 10 lat. Nowe tablice mają pojawić się na wiosnę.
  • USA: Robert C. O’Brien został mianowany nowym doradcą prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego. Do tej pory pełnił on funkcję Specjalnego wysłannika prezydenta USA do spraw Zakładników. Prezydent Donald Trump ogłosił nałożenie nowych sankcji na Iran. To odpowiedź na niedawny atak na rafinerię ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej, o który Waszyngton i Rijad oskarżają Teheran. Władze Iranu zaprzeczają tym doniesieniem.
  • ŚWIAT: Patowa sytuacja po wyborach parlamentarnych w Izraelu. Po przeliczeniu większości oddanych głosów, na czele znajduje się centrowy blok opozycyjny Benny’ego Gantza. Prawicowa partia premiera Benjamina Netanjahu jest na drugim miejscu, ale to premier ma większe szanse na utworzenie większościowej koalicji w Knessecie.
  • Polska: W Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu wpisu Krzemionek Opatowskich na listę UNESCO. Decyzję o wpisie Krzemionkowskiego regionu prehistorycznego górnictwa krzemienia pasiastego na Listę światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego podjęto w lipcu na 43. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Baku. Certyfikat wpisu przekazała dzisiaj przedstawicielom Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu „Krzemionki” wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego i generalny konserwator. to 16. polski wpis na tej liście i jednocześnie pierwsze polskie stanowisko archeologiczne wpisane na listę. Krzemionki Opatowskie to prehistoryczny krajobraz przemysłowy: osiedla górnicze, jamy i szyby górnicze, chodniki w kopalniach, komory, a także komory wsparte na filarach – w sumie sieć ponad 4000 szybów o głębokości dochodzącej do 9 m, połączonych siecią chodników i komór. Komitet Światowego Dziedzictwa uznał wyjątkową wartość regionu krzemionkowskiego, ponieważ stanowi on wybitne dzieło twórczego geniuszu człowieka, niesie unikalne świadectwo tradycji kulturowej i jest wybitnym przykładem zespołu obiektów techniki i krajobrazu, który ilustruje znaczący etap w historii ludzkości. 

 

IAR/RadioRAMPA

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here