Wiceprezydent USA o wyzwaniach sztucznej inteligencji

Reklama - Advertisement

Sztuczna inteligencja może być egzystencjalnym zagrożeniem dla demokracji – mówiła wiceprezydent USA podczas pierwszego globalnego szczytu poświęconego ryzyku związanym z AI. Kamala Harris podkreślała w podlondyńskim Bletchley, że sztuczna inteligencja może być niebezpieczna nie tylko, gdy służy do produkcji broni chemicznej, czy biologicznej, ale też, gdy pomaga w tworzeniu i okłamywaniu społeczeństwa:

“Gdy ludzie na całym świecie nie potrafią odróżnić prawdy od fikcji ze względu na powódź wspomaganej przez sztuczną inteligencję dezinformację, pytam: czyż to nie jest egzystencjalnym zagrożeniem dla demokracji?”

Do Bletchley przylecieli między innymi szef ONZ Antonio Guteres czy szef Tesli oraz właściciel Twittera/X, Elon Musk. Są tu reprezentanci 27 rządów, think tanków, a także takich firm jak: Google, Meta i Microsoft.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Kamala Haris/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here