Trwa głosowanie w NYC. Dzień wyborów 7 listopada

Reklama - Advertisement

W Nowym Jorku, ale nie tylko trwa wczesne głosowanie w wyborach, których faktyczny dzień przypada we wtorek, 7 listopada. Miasto Nowy Jork przypomina, że osoby zarejestrowane do głosowania, powinny wypełnić swój obywatelski obowiązek. Z tego powodu, zorganizowane zostało spotkanie mediów lokalnych i etnicznych z przedstawicielami NYC Democracy oraz Civic Engagement Commission.

Nowojorczycy głosują na wszystkich radnych miasta, ale nie tylko. W materiale wideo informujemy na kogo i na co oddać będzie można swój głos, oraz, dlaczego ponownie po dwóch latach, głosujemy w wyborach na radnych miasta?

Jak podkreślają przedstawiciele NYC Democracy oraz Civic Engagement Commission, w Nowy Jorku mówi się w ponad 700 językach. Z tego powodu, każdy uprawniony do głosowania, może przyprowadzić ze sobą do glosowania osobę bliską lub znajomego, aby pomogli mu w tłumaczeniu – nie może to być jedynie pracodawca lub przedstawiciel związku zawodowego. Dodatkowo, w wybranych miejscach, zapewnieni będą tłumacze danego języka – wśród języków, których tłumaczę dostępni będą w wybranych miejscach – na przykład na Queensie – jest język Polski.

Aby sprawdzić dokradną lokalizację, w której dostępny będzie polski tłumacz, wejdź na stronę participate.nyc.gov, gdzie w zakładce Election Center, możesz wyszukać konkretną lokalizację.

Dodatkowo, miasto Nowy Jork przygotowało całą stronę internetową w języku polskim oraz przewodnik po wyborach w języku polskim. Wystarczy wejść na stronę nyc.votes.org/pl gdzie znajdziesz wszystkie te informacje.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here