Wieczór w obronie dziedzictwa Ukrainy w Konsulacie RP w Nowym Jorku

Reklama - Advertisement

15 czerwca w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbył się „Wieczór w obronie dziedzictwa Ukrainy”. Organizatorami tego wydarzenie był Konsulat Generalny RP W Nowym Jorku wraz z jego partnerami Economists for Ukraine i AI for Good Foundations.

Na wydarzeniu zaprezentowano inicjatywę Svidok (Świadek) dokumentującą rosyjskie zbrodnie na kulturze ukraińskiej w ramach, której odbył się pokaz filmu polskiego reżysera i dziennikarza Tomasza Grzywaczewskiego “Erase the Nation”.

W trakcie Wieczoru dla Ukrainy zorganizowana była również aukcja tradycyjnej i wojennej, oryginalnej sztuki ukraińskiej.

Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki podkreślił, że celem tego typu inicjatyw jest nie tylko pomoc Ukrainie w dokumentowaniu zbrodni wojennych, ale też wspieranie wizerunku Polski i uświadamianie Amerykanom historycznych czasów wojen i specyfiki naszego regionu.

Przedstawiciele organizacji AI Good Fundation oraz Economists for Ukrainę dla Radia RAMPA opowiadzieli o tym jak Rosja wymazuje tożsamość i kulturę narodu ukraińskiego, komentowali film Tomasza Grzywaczewskiego, a także wypowiadali swoje opinie na temat pomocy Ameryki i Polski dla ich ukraińskiego narodu w czasie trwania wojny z rosyjskim agresorem.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here