Reklama - Advertisement

W cyklu krótkich psychologicznych wykładów prowadzonych pod nazwą Archipelag Umysłu dr Teresa Myśliwiec wyjaśnia czym z psychologicznego punktu widzenia jest myślenie i kiedy to myślenie jest twórcze, a kiedy odtwórcze, jakie napotykamy trzy główne przeszkody przy rozwiązywaniu problemów i jak twórcze myślenie pozwala nam je rozwiązywać. Można również usłyszeć o 10. paradoksach osobowości twórczej, które odkryli badacze analizując wybitnie twórcze jednostki, a także o fazach twórczego myślenia, dlaczego przerwa “inkubacyjna” jest taka ważna i o technikach rozwijania twórczego myślenia.

Teresa Mysliwiec jest doktorem nauk społecznych z zakresu psychologii. Doktorat na temat “Temperamentalnych uwarunkowań samokontroli” obroniony z wyróżnieniem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w 2019 roku.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here