Wjazd do USA dla zaszczepionych obcokrajowców od listopada

Advertisement - Reklama

Administracja prezydenta USA Joe Bidena ogłosiła, że od “wczesnych dni listopada,” do USA wjechać będą mogli w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19 obcokrajowcy. Dodatkowo, obcokrajowcy, którzy przekroczyć chcą amerykańską granicę, a także zaszczepieni Amerykanie wracający do domu, będą musieli wykonać test na obecność koronawirusa, wykonany trzy dni przed przyjazdem do USA. 

Nowe zasady dotyczące przekraczania granicy amerykańskiej zostaną również wprowadzone dla niezaszczepionych obywateli USA – będą musieli oni poddać się testowi na obecność koronawirusa na dzień przed powrotem do USA, a także po przybyciu do kraju.

Nowe zasady przekazał w poniedziałek Jeff Zients, koordynator Białego Domu ds. koronawirusa. 

W pełni zaszczepieni podróżni, nie będą musieli poddawać się kwarantannie. 

Jak przekazała administracja, nowe zasady opierają się na indywidualnym podejściu do podróżującego, a nie na kraju jego pochodzenia. Nowe zasady oznaczają, że zaszczepieni obywatele Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej, już w listopadzie będą mogli przylecieć do USA.

CDC będzie wymagało, aby linie lotnicze gromadziły dane kontaktowe wlatujących pasażerów, tak aby umożliwić komunikację z nimi. Które szczepionki będą akceptowane, ma wkrótce ogłosić CDC.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here