Właściciele aptek Chopin przyznali się do nielegalnego handlu lekami – czeka ich więzienie

Lilian Jakacki, właścicielka aptek Chopin na Greenpoincie i Ridgewood, oraz jej mąż Marcin Jakacki, przyznali się do winy, w największym w historii miasta, jak mówią władze Nowego Jorku, oszustwie dotyczącym nielegalnego handlu lekami na receptę.

Lilian i Marcin Jakacki, zarzuty usłyszeli w październiku 2015 roku. Oskarżeni zostali o udział w rozprowadzaniu narkotyków, przede wszystkim przeciwbólowego leku oksykodon, na terenie Nowego Jorku – nielegalny biznes, oszacowany został na kilka milionów dolarów. Pełna historia: http://radiorampa.com/wielomilionowe-oszustwo-wlasciciele-aptek-chopin-oskarzeni-o-nielegalny-handel-lekami/

Para stawiła się w sądzie federalnym na Manhattanie w czwartek, gdzie po przyznaniu się do winy, sędzia orzekł karę do 20 lat pozbawienia wolności dla Marcina Jakackiego i do 50 lat pozbawienia wolności dla Lilian Jakacki. Karę wypełnić mają w więzieniu federalnym.

The Jakacki's Mugshot
The Jakacki’s Mugshot

Liliana Jakacki, 50, przyznała się do udziału w dystrybucji narkotyków, udziału w popełnieniu oszustwa względem systemu opieki zdrowotnej i udziału w działalności mającej na celu “pranie” pieniędzy. Jej mąż, Marcin, 36, przyznał się do udziału w dystrybucji narkotyków.

Małżeństwo oskarżone zostało o rozprowadzenie ponad 500,00 tabletek leklu oksykodon, “ciężkiego” leku przeciwbólowego, który nadużywany jest przez ponad 13 milionów Amerykanów rocznie. Dystrybucja miejsce miała w dwóch lokalach apteki Chopin, jedna z nich na Ridgewood, a druga, działająca jako sklep pod nazwą Sedona, przy Manhattan Ave. na Greenpoincie. W sumie, w ciągu pięciu lat, od 2010 do 2015 roku, para sprzedała tabletki o łącznej wartości ulicznej 10-15 milionów dolarów.

Zdjęcie: Radio RAMPA
Zdjęcie: Radio RAMPA/ Sklep Sedona w dalszym ciągu jest otwarty.

Trzecim oskarżonym w sprawie był Robert Cybulski, główny kupiec, mieszkaniec Staten Island. Przyznał się do winy w środę.

Marcin Jakacki, kilkanaście godzin po przyznaniu się do winy, widziany był we wnętrzu sklepu Sedona na Greenpoincie, w piątek rano. W pracy pojawiał się regularnie od października, kiedy to oszustwo zostało wykryte.

Jak podaje prokurator, para użyła zarobione pieniądze do prowadzenia luksusowego życia: małżeństwo jest w posiadaniu wartego 2 miliony dolarów domu w Greenwich, Ct, a także luksusowych samochodów. Jeden z nich, biały Range Rover, często zaparkowany był przed sklepem Sedona na Greenpoincie.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here