Wokalistka Natalia Kawalec wschodzącą gwiazdą Naszej Unii

Reklama - Advertisement

Utalentowana 15-letnia śpiewaczka Natalia Kawalec z Chicago została uznana za Wschodzącą Gwiazdę Naszej Unii 2019. To już czwarta osoba, młody wiekiem Członek Naszej Unii, który otrzymał ten zaszczytny tytuł.

Ceremonia wręczenia stypendium miejsce miała w piątek, 4 października, w oddziale głównym PSFCU przy 100 McGuiness Blvd. na Greenpoincie. Natalia pojawiła się wraz z rodzicami oraz braćmi. Czek w wyokości 5 tysięcy dolarów wręczył dyrektor wykonawczy PSFCU, Bogdan Chmielewski. Jak powiedział Chmielewski, Nasza Unia chce wspierać młodzież polskiego pochodzenia, w trudnych początkach rozwoju zawodowego. 

Natalia Kawalec ma 15 lat i jest uczennicą 2 klasy Conant Liceum w Chicago, uczęszcza także do Polskiej Szkoły Św. Trójcy. Swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku 5 lat, rozpoczynając naukę gry na pianinie, którą kontynuuje do dziś. Lekcje śpiewu pobiera u znanej chicagowskiej artystki, kompozytorki i piosenkarki Jade Maze.  Od 10 lat jest członkiem zespołu pieśni i tańca „Lajkonik”, z którym miała okazję kilkakrotnie brać udział w festiwalach w Polsce.

Śpiewa właściwie od zawsze: zaczynała, jako mała dziewczynka w scholii dziecięcej w kościele na popularnym w Chicago „Trójcowie”.  Od paru lat zdobywa pierwsze nagrody na różnych konkursach muzycznych, konkursach piosenki polskiej.  Jest multiinstrumentalistą: gra na pianinie (to jej ulubiony instrument), gitarze, flecie poprzecznym i ukulele.  Pisze i komponuje własne  utwory. Nagrała swój pierwszy singiel „Can’t Wait”, który jest dostępny we wszystkich sklepach internetowych i na jej kanale w YouTube.  Natalia nagrała swoją pierwszą, świąteczną płytę, obecnie zbiera materiał  na debiutancki album.  Właściwie każdą wolną chwilę przeznacza na śpiewanie i komponowanie. Bardzo ceni sobie  polską piosenkę, lubi śpiewać  m. in. utwory Czeslawa Niemena.

Natalia reprezentuje polonie na różnych polskich i amerykańskich spotkaniach, miedzy innymi śpiewała w Milenium Park podczas pobytu pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy.  Czynnie angażuje się w życie Polonii, swoim śpiewem otwiera wiele kulturalnych wydarzeń polskich i amerykańskich. Podczas tych wakacji została zaproszona do zaśpiewania pięknych pieśni Moniuszki  na festiwalu światowych zespołów folklorystycznych w Rzeszowie a także na koncercie w Ożarowie Mazowieckim. Natalia śpiewała również podczas przemarszu kontyngentu Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w czasie tegorocznej Parady Gen. Pułaskiego w Nowym Jorku.

Nagroda dla Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii została wręczona po raz czwarty. Ustanowiono ją w 2014 r. jako część Programu Stypendialnego PSFCU, aby nagradzać młodych wiekiem Członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na podstawie szczególnych osiągnięć kandydata w “dziedzinie nauki, sportu, muzyki, sztuki, przywództwa lub szczególnego talentu, udokumentowanego na poziomie krajowym bądź międzynarodowym”. Poprzedni laureaci to pływak Michał Domagała (2014), brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiero 2016 w szermierce, Monika Aksamit (2016) oraz gimnastyk Tymoteusz Kutyla (2018).

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa powstała w 1976 r. na nowojorskim Greenpoincie. Po 43 latach działalności jest uważana za największą, polską instytucję finansową poza granicami Polski oraz największą etniczną unię kredytową w Stanach Zjednoczonych. Obsługuje ponad 100 tysięcy Członków PSFCU i ich rodzin (łącznie ponad 135 tys. osób). Aktywa PSFCU przekroczyły w tym roku 2 miliardy dolarów. Nasza Unia posiada 19 oddziałów w czterech stanach: Nowy Jork, New Jersey, Illinois i Pensylwania. 9 listopada zostanie otwarty 20. oddział – a szósty w aglomeracji chicagowskiej – w Orland Park, IL.

Źródło: materiał prasowy/RadioRAMPA

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here