Wpadła piątka oszustów wyłudzających kredyty z PKO BP. Działali na Śląsku

Reklama - Advertisement

3,8 mln zł wyłudziła od banku PKO BP grupa oszustów, przedstawiając we wnioskach kredytowych dokumenty z fałszywymi danymi. W związku z tą sprawą dotychczas zatrzymano pięć osób – podała we wtorek Prokuratura Krajowa.

Śledztwo w sprawie oszustw na szkodę PKO BP nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Na polecenie prokuratora policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach zatrzymali pięć osób – Lecha B., Marcina M., Magdalenę M., Roberta T. oraz Sławomira J.

Według śledztwa, podejrzani zabiegali o uzyskanie kredytów obrotowych dla pięciu podmiotów w dwóch oddziałach banku PKO BP w Mysłowicach i Jaworznie oraz w Regionalnym Centrum Korporacyjnym w Tychach.

We wnioskach kredytowych przedstawiali dokumenty z fałszywymi danymi – zeznania o wysokości osiągniętego dochodu przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych, bilanse, rachunki zysków i strat sprawozdań finansowych.

„Analiza dowodów zgromadzonych w tej sprawie doprowadziła do ustalenia, że członkowie zarządów wszystkich spółek uczestniczących w oszukańczym procederze ściśle współpracowali z podejrzanym Lechem B. To jego firma obsługiwała rachunkowość każdej ze spółek i sporządzała dla nich deklaracje podatkowe, bilanse, rachunki zysków i strat i inne” – podał Dział Prasowy PK.

 

Źródło: http://kurier.pap.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here