Wszyscy będą płacić więcej – MTA zatwierdziło podwyżki opłat w Nowym Jorku

Reklama - Advertisement

Już od kwietnia br., mieszkańcy Nowego Jorku płacić będą więcej, za poruszanie się po mieście. W środę, MTA zatwierdziło podwyżki opłat za metro, pociągi oraz przejazdy przez bramki na drogach płatnych.

Jednorazowy przejazd metrem wciąż będzie kosztować $2.75, ale podwyższona zostaje cena za karty miesięczne do $127, oraz siedmiodniowe do $33. 

Kierowcy zapłacą średnio 4% więcej za przejazdy mostami i tunelami – opłata EZPass za przejazdy wzrośnie z $5.76 do $6.12, a opłata gotówką z $8.50 do $9.50 (dotyczy: Robert F. Kennedy Bridge – Bronx-Whitestone Bridge – Throgs Neck Bridge – Hugh L. Carey Tunnel – Queens Midtown Tunnel). Opłata za przejazd Hudson River Bridge wzrośnie z $2.64 do $2.80. Opłata za przejazd mostem Verrazzano wzrośnie z $11.52 do $12.24.

Użytkownicy linii pociągowych odnotują wzrost cen za przejazdy w zależności od strefy, ale opłata za bilet miesięczny wzrośnie maksymalnie o $15, a za bilet tygodniowy o $5.75.

Zmiany w życie wchodzą 1 kwietnia 2019 roku, aczkolwiek podwyżki opłat za metro i pociągi obowiązywać będą od 21 kwietnia. 

Dodatkowo, we wtorek, burmistrz miasta Bill de Blasio oraz gubernator stanu Andrew Cuomo ogłosili porozumienie co do tzw. “congestion pricing,” którego wprowadzenie również ma przynieść zysk dla MTA. Ta dodatkowa opłata ma być naliczana kierowcom samochodów za poruszanie się poniżej 60 ulicy na Manhattanie – jej wprowadzenie zajmie jednak jeszcze kilka lat. 

Mający 115 lat system komunikacji publicznej w Nowym Jorku wymaga naprawy. Rządzący szukają środków potrzebnych do jego restrukturyzacji. 

Więcej informacji o podwyżkach: https://new.mta.info/fares/2019-fare-and-toll-changes/new-fares

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here