Wykłady XVII Zjazdu Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich

Reklama - Advertisement

XVII Zjazd Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich zorganizowany przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających (CPSD) trwał na Florydzie od 24 do 27 maja, 2024 roku. Zjazd zgromadził 250 osób – przedstawicieli szkół polonijnych z USA i Kanady, a także gości z Polski. 

W piątek i w sobotę, uczestnicy zjazdu brali udział w warsztatach metodycznych prowadzonych przez ekspertów w swoich dziedzinach. Oto oni i tematy ich wykładów:

dr Barbara Kosmowską, poprowadziła wywiad pod tytułem “Oswoić utratę, by jeszcze piękniej żyć. O trudach i pułapkach pisania na tematy.”

dr Anna Węgierek, poprowadziła wykłady dotyczące komunikacji, a także odpowiedziała na pytania “Jak zareagować na kłopotliwe dziecko? Jak rozmawiać z rodzicami? Jak ujarzmić swoje nerwy?”

dr Beata Jędryka, zaprezentowała wykład pod tytułem “Każdy może zostać molem… książkowym – stymulowanie dzieci i młodzieży do czytania w języku polskim jako odziedziczonym.”

mgr Tomasz Stempek, poprowadził wykład pod tytułem “Zanim sztuczna inteligencja Cię wyręczy, zajrzyj na platformę e-coursebook.eu.”

mgr Iwona Stempek, poprowadziła wykłady pod tytułem “Gry, zadania językowe, pomysły z kapelusza i… sztuczna inteligencja – w tym szaleństwie jest metoda.”

mgr Małgorzata Pawlusiewicz, poprowadziła wykłady pod tytułem: “Nowe wyzwania glottodydaktyki w środowisku polonijnym USA. Wielopoziomowe nauczanie – co to znaczy? Prezentacja nowych podręczników dla klas 1-3.”

mgr Lucyna Bzowska, poprowadziła wykład pod tytułem “Wyruszamy w podróż do Polski…”.

mgr Agnieszka Kaczmarczyk, prowadziła wykład pod tytułem “Muzyka od ucha do ucha. Lekkie i komiczne piosenki dydaktyczne, czyli jak mówić po polsku śpiewająco.”

mgr Monika Frysz, prowadziła wykład pod tytułem “Sztuczna Inteligencja – niezastąpiona supermoc nauczyciela.”

Zobacz skrót wideo:

Zobacz pełny reportaż ze Zjazdu:

XVII Zjazd Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich na Florydzie – reportaż

 

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Rampa TV

Latest posts by Rampa TV (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here