Wyróżnieni polonijni biegacze na balu Polska Running Team

Reklama - Advertisement

W dniu 27 stycznia odbył się bal karnawałowy Polska Running Team, podczas którego, wręczone zostały wyróżnienia dla najlepszych biegaczek i biegaczy w roku 2023.

W materiale Radio RAMPA, Paweł Myśliwiec – Prezes Polska Running Team – podsumowuje rok 2023 i wręczone wyróżnienia.

Gościem balu, był przedstawiciel Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, wicekonsul Wiktor Cichecki, który podkreślił, że członkowie PRT biegający na różnych kontynentach z orzełkiem na piersiach i napisem POLSKA na koszulkach, są światowymi ambasadorami Polski.

Aneta Sabanowska – odebrała najwiecej wyróżnień, aż w trzech kategoriach: za udział w największej ilości biegów zorganizowanych przez New York Road Runners, za największą ilość punktów zebranych dla klubu oraz jako osoba, która zrobiła największy progres biegowy. Zarząd PRT przede wszystkim docenił Anetę za klasyfikację na maraton w Bostonie i ustanowienie tam swojego życiowego rekordu.

W kategorii kobiet wyróżnione zostały również: Urszula Musik i Magdalena Byra, które opowiedziały o roku 2023. W kategorii mężczyzn Paweł Myśliwiec odebrał 2 wyróżnienia – za największą ilość biegów i największą ilość punktów zebranych dla klubu, a przyznawanych przez NYRR.

Zarząd PRT wyróżnił Piotra Marciniaka za największy progres w roku 2023. Piotr swoją dyscypliną i siłą woli przeszedł od kontuzji do rekordu życiowego na maratonie w Chicago.

W kategorii mężczyzn wyróżnieni zostali również: Kamil Dużyński, Jarosław Grabias, Robert Litwin i Tomasz Rudniak. Kamil Dużyński biega wraz z całą swoją rodziną: żoną i dwiema córkami.

Na balu wyróżniono również osoby, które w roku 2023 ukończyły koronę światowych maratonów, a było ich rekordowo dużo. Szóstą gwiazdę w roku 2023 zdobyli: Tomasz Augustyniak, Grzegorz Krawczyk, Marta Kubasek, Magdalena Ryndak, Łukasz Ryndak, Kinga Tzach i Katarzyna Wallin. Magdalena i Łukasz Ryndak są pierwszą parą PRT, która wspólnie osiągnęła koronę maratonów.

Kinga Tzach, w materiale Radio RAMPA, podkreśliła, że zdobyła koronę światowych maratonów biegając z organizacją Team For Kids, więc oprócz spełnienia swojego marzenia, mogła również pomagać potrzebującym dzieciom.

O tym, jaki był biegowo rok 2023, ile kosztował wyrzeczeń, potu i różnych innych nakładów w relacji Radio RAMPA.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here