Wyruszyła 32. piesza pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy

Reklama - Advertisement

Już po raz 32. z Kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Great Meadows w New Jersey, wyruszyła dzisiaj piesza pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy. Kilka tysięcy wiernych ze stanów New Jersey, Nowy Jork, Pennsylvania i Connecticut dotrze do Ameykańskiej Częstochowy w Doylestown, PA w niedzielę.

Pielgrzymka z Great Meadows wyrusza co roku o godzinie 7 rano. Pielgrzymi podzieleni są na kilka grup, a zmierzając w kierunku Doylestown, modlą się głośno i radośnie, niejednokrotnie przy akompaniamencie muzyki. 

Wśród pielgrzymujących całe rodziny, osoby chore, samotne, młodzież, księża i siostry zakonne, a także harcerze. Grupy prowadzone są przez ojców Salwatorianów, Paulinów i Franciszkanów. Wśród pielgrzymów, którzy wyruszyli z New Jersey, również bokser Tomasz Adamek wraz z żoną – to ich tradycja od wielu lat.

W pierwszym dniu pielgrzymi pokonają 17.5 mili, w piątek 19.5 mili, w sobotę 12 mil, a w niedzielę 8,5 mili. Łącznie 57,5 mili. Do pielgrzymki dołączyć można każdego dnia, nawet w niedzielę rano. Więcej informacji: http://www.walkingpilgrimage.us/Polski/PieszaPielgrzymka.html

Słuchajcie Radio RAMPA na fali 620 AM w najbliższą sobotę od godz. 3 p.m., kiedy to na żywo połączymy się z pielgrzymką!

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here