Wystawa Warsaw Uprising 1944 w oddziale P-SFUK

Reklama - Advertisement

Wystawa Warsaw Uprising 1944
Masz amerykańskich przyjaciół, którym chciałbyś przekazać informacje o Powstaniu Warszawskim? A może ktoś w rodzinie nie czyta po polsku a chciałby się dowiedzieć o tym, co wydarzyło się w sierpniu 1944 r. nad Wisłą?
Przyjdź do oddziału P-SFUK przy 100 McGuinness Blvd, Brooklyn, NY 11222 i obejrzyj ekspozycję „Warsaw Uprising 1944”. Wystawa w języku angielskim w oddziale P-SFUK do 25 sierpnia br.

Wystawa składa się z 17 plansz ze zdjęciami wraz z komentarzem w języku angielskim. Organizatorami wystawy są Muzeum Powstania Warszawskiego z Warszawy oraz Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku. Autorem koncepcji oraz odpowiedzialnym za wystawę jest Paweł Ukielski, wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego a tłumaczenie na język angielski powstało dzięki uprzejmości nowojorskiego Instytutu Józefa Piłsudskiego. Jest to ekspozycja objazdowa: była już eksponowana w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej, po oddziale Naszej Unii na McGuinness, odwiedzi inne instytucje polskie w metropolii nowojorskiej.

– Pamietajmy proszę o wszystkich bohaterach Powstania Warszawskiego, którzy poświęcili swoje życie w imię walki o wolność i niepodległość. Niech będą oni przykładem dla wszystkich pokoleń Polaków bez względu na miejsce zamieszkania – powiedział dyrektor wykonawczy P-SFUK Bogdan Chmielewski.

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here