Z Passaic do Amerykańskiej Częstochowy – pierwsza rowerowa pielgrzymka trwa!

Reklama - Advertisement

Dziesięć osób wyruszyło w rowerową pielgrzymkę z Passaic, NJ do Amerykańskiej Częstochowy. Pielgrzymi wyruszyli w sobotę, 15 lipca, o godzinie 6 rano, z Sanktuarium Jana Pawła II, zaraz po uroczystej mszy świętej. Jest to pierwsza rowerowa pielgrzymka do duchowej stolicy Polonii, która wyrusza właśnie z Passaic.

Rowerzyści pielgrzymkę rozpoczęli Mszą Świętą / Zdjęcie: Parafia w Passaic
Rowerzyści pielgrzymkę rozpoczęli Mszą Świętą

Jednym z rowerzystów jest probosz parafii w Passaic, ks. Stefan Las, z którym połączyliśmy się, kiedy rowerzyści byli już w trasie: “pogoda sprzyja, nie mieliśmy na razie żadnych awarii.” Jak podkreślił ksiądz, jest to wielkie przeżycie duchowe, “modlimy się i jedziemy do przodu.”

Pielgrzymi w trasie. W środku ks. probosz, Jan Las. /Zdjęcie: Parafia w Passaic
Pielgrzymi w trasie. W środku ks. probosz, Stefan Las. /Zdjęcie: Parafia w Passaic

Pielgrzymi nocować będą w miejscowości Frenchtown, po przebyciu około 72 mil. Do celu dotrzeć mają w niedzielę, na uroczystą Mszę Świętą w dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców, kiedy to pobłogosławione zostaną wszystkie pojazdy i ich właściciele. Właśnie w ten dzień, do Amerykańskiej Częstochowy przyjeżdzają nie tylko rowerzyści z różnych części USA, ale także motocykliści, którzy swoją pasję do dwóch kółek połączyć pragną z przeżywaniem swojej wiary.

Cała rowerowa trasa z Passaic do Doylestown liczy sobie 97 mil.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here