Zamknięcie metra L – 18 miesięcy czy 3 lata? Podejmij decyzję!

Reklama - Advertisement

MTA ogłosiło dwie propozycje naprawy metra L, które łączy Manhattan z Brooklynem i przewozi ponad 225,000 ludzi dziennie. Pierwsza propozycja to całkowite zamknięcie metra na 18 miesięcy. Druga, to zamknięcie jednego tunelu metra, co spowoduje, że remont przedłuży się do trzech lat.

Naprawy konieczne są ze względu na zniszczenia, spowodowane huraganem Sandy w 2012 roku. Pomimo tego, że według MTA tunel metra jest cały czas poddawany inspekcji, a podrużującym nie grozi niebezpieczeństwo, gruntowny remont tunelu jest niezbędny.

Prace rozpocząć mają się w 2019 roku. O tym, która z propozycji zostanie przyjęta, zadecudują mieszkańcy miasta, podczas dwóch spotkań:

5 maja 0 6 p.m. w Marcy Avenue Armory na Brooklynie i 12 maja o 5 p.m. w Salvation Army Theater przy Union Square na Manhattanie.

W wypadku projektu, który przewiduje zamknięcie tylko jednego tunelu metra, serwis ograniczony zostanie o 80% – co to oznacza w praktyce? Połączenia co 12-15 minut w godzinach szczytu, autobusy zastępcze i wzmożony ruch na liniach metra G i M. Lini L będzie w stanie przewieźć wtedy zaledwie ponad 40,000 pasażerów dziennie. Być może dzięki remontowni linii L, Nowy Jork doczeka się kolejnej gondoli, łączącej tym razem Williamsburg z Manhattanem.

Którą opcję wybralibyście? Zapraszamy do komentowania.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here