Zawsze Jest Wyjście, odcinek 5: Jak złożyć raport na posterunku policji

Reklama:

W piątym już odcinku audycji “Zawsze Jest Wyjście” pytamy jak złożyć raport na posterunku policji?

Mecenas Joanna Nowokuński odpowiada na pytania: kiedy udać się na posterunek policji? Na którym posterunku złożyć raport: tam gdzie mieszka ofiara, sprawca czy gdzie doszło do zdarzenia? Co jeżeli nie mamy widocznych śladów obrażeń na ciele? O co pytać będzie policja i jak odpowiadać? Co jeżeli nie znamy języka angielskiego w wystarczającym stopniu?

Pani Mecenas odpowiada również na pytania od słuchaczy: czy jeżeli odsyłani jesteśmy z jednego posterunku do drugiego, ponawiać swoje zeznania? Co jeżeli podczas składania raportu, w wyniku działania policji, zaczynamy czuć się jak osoba winna, i zamiast ofiarą stajemy się sprawcą?

Zapraszamy do słuchania:

Masz pytanie? Chcesz porozmawiać z mecenas Joanną Nowokuński na osobności? Najbliższa do tego okazja:

30 maja, sobota, godz. 4:00 p.m. – Klinika Prawa – wydarzenie organizowane przez Konsulat RP w Nowym Jorku w Centrum Polsko-Słowiańskim, Greenpoint, Brooklyn lub w biurze Pani Mecenas, codziennie, przy 33 Nassau Ave. Greenpoint.

***

Przypominamy, więcej informacji na temat audycji: http://www.radiorampa.com/zawszejestwyjscie/zawsze-jest-wyjscie-nowa-audycja-i-akcja-radio-rampa/

Premierowe odcinki w każdą środę, o 12:30 p.m., retransmisja piątek 10:20 a.m., sobota i niedziela 12:30 p.m., poniedziałek 2:20 p.m.

Program porusza ciężkie a czasami tragiczne sytuacje, których doświadczają Polacy w USA: maltretowanie psychiczne i przemoc ze strony partnera, ograniczenie wolności osobistej w rodzinie– to problemy dla wielu ciężkie do rozwiązania. Strach, brak środków finansowych, brak statusu imigracyjnego – to najczęstsze powody dla których poddajemy się. Chcemy odpowiedzieć na pytania związane z tymi sprawami, a także podnieść świadomość na temat tego problemu, tak aby więcej osób nim dotkniętych miało odwagę i wiedziało, że jest sposób aby zmienić swoje życie.

Do projektu zaprosiliśmy eksperta w dziedzinie prawa rodzinnego, karnego i imigracyjnego, Panią mecenas Joannę Nowokuński. Jej pasją jest praca w społeczeństwie polskim z faktu na pochodzenie jak i powołanie do zawodu adwokata. Pani adwokat posiada wieloletnie i obszerne doświadczenie w sprawach sądowych. Wykształcona w USA, poza językiem polskim i angielskim, równie biegle włada także językiem hiszpańskim. Kancelaria Pani Adwokat mieści się na Greenpoincie, przy 33 Nassau Avenue. Jeżeli macie pytania, lub potrzebujecie pomocy, możecie skontaktować się bezpośrednio z Panią mecenas, pod numerem telefonu 718-395-1904

About The Author

Audycja z udziałem profesjonalistów w dziedzinie prawa rodzinnego, rozliczeń podatkowych, planowania finansowego oraz ubezpieczeń.

Related posts