Zespół Śląsk kolędował z Polonią

Reklama - Advertisement

Zespół Śląsk, jeden z najstarszych i najwspanialszych zespołów polskiej muzyki folklorystycznej, koncertował w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W ponad trzydziestoosobowym składzie, zespół wykonał najpiękniejsze kolędy polskie i światowe. Nie zabrakło również przebojów takich jak “Karolinka” czy “Szła dzieweczka do laseczka.”

Na wschodniem wybrzeżu USA, zespół koncertował w Nowym Jorku na Brooklynie i na Greenpoincie, w Connecticut, w New Jersey, m.in. w Passaic, oraz w Pennsylwani, a dokładnie w Amerykańskiej Częstochowie.

Dyrektor zespołu Zbigniew Cierniak, oraz solistka Katarzyna Winiarczyk-Staszyńska, odwiedzili studio Radio RAMPA, aby porozmawiać o bogatej historii zespołu, który występował na całym świecie. Również, rozmawiamy o urokach śląska i tym, jak każdy z artystów dołączył do zespołu, jednocześnie, realizując swoje marzenia.

Reportaż wideo z pobytu zespołu w USA już wkrótce. Tymczasem zobaczcie galerię zdjęć.

Organizatorem trasy koncertowej w USA i Kanadzie był Andrzej Gromadowski.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here