Zmarł Ksiądz Piotr Żendzian – proboszcz parafii św. Macieja na Ridgewood

Reklama - Advertisement

Zmarł ksiądz Piotr Żendzian, proboszcz parafii św. Macieja na Ridgewood. Ciało księdza znaleziono w jego pokoju, w piątek rano. Zgodnie z informacją przekazaną Radio RAMPA w kancelarii parafialnej kościoła, ciało księdza Żendziana zabrano w celu dokonania sekcji zwłok.

Ksiądz Żendzian był bardzo szanowanym i lubianym przez Polonię nowojorską kapłanem. Od kwietnia 2014 roku pełnił funkcję proboszcza w parafii św. Macieja na Ridgewood. Wcześniej, przez siedem lat pełnił funkcję proboszcza w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej na Brooklynie, a nastepnie, przez 13 lat, był proboszczem w parafii św. Krzyża na Maspeth.

Wielu działaczy polonijnych spotkało się z księdzem po raz ostatni w poniedziałek, 19 października, podczas spotkania Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku. Ksiądz Żendzian był również kapelanem społeczności zrzeszonej przy Centrali Polskich Szkół Dokształcających.

Msza świeta w intencji księdza Żendziana odbędzie się w piątek o godz. 7 wieczorem w parafii św. Macieja na Ridgewood, adres:
58-15 Catalpa Ave, Ridgewood, NY 11385.

Szczegóły na temat pogrzebu podane zostaną wkrótce.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here