Zmarł ojciec Kazimierz Paśnik – najstarszy Paulin na świecie. Miał 102 lata.

Zdjęcie: Biuro Prasowe Jasnej Góry/Amerykańska Częstochowa
Reklama - Advertisement

8 stycznia 2016 roku, o godz. 9:35 rano, zmarł Br. Kazimierz Paśnik OSPPE, Paulin służący w Amerykańskiej Częstochowie – Narodowym Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwani. Miał 102 lata.

Ojciec Paśnik był najstarszym Paulinem na świecie. Urodził się 12 kwietnia 1914 roku w miejscowości Przypisówka. Był jedynym synem Emilii i Władysława Paśnik. Miał trzy siostry. Jego imię ze chrztu to Czesław. Imię Kazimierz, przyjął w czasie obłuczyn, 29 maja 1932. Od początku swojej obecności w Stanach Zjednoczonych, czyli od 18 lipca 1955 roku, przebywał w Amerykańkiej Częstochowie, gdzie w latach 1975-1999 pełnił stanowisko administratora klasztoru.

Posłuchajcie życiorusu Ojca Paśnika oraz szczegółow dotyczących uroczystości pogrzebowych.Dla Radio RAMPA mówi ojciec Bartłomiej Marciniak z Amerykańskiej Częstochowy.

Szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych:

Msza pogrzebowa – poniedziałek, 11 stycznia, 11:30 a.m. Przed mszą, różaniec.

Ojciec Kazimierz

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here