Zmniejszyć śmiertelność na raka o 50% w ciągu 25 lat w USA

Advertisement - Reklama

Prezydent Joe Biden wyznaczył narodowy cel walki z rakiem – zmniejszenie wskaźnika umieralności na raka w Stanach Zjednoczonych o 50% w ciągu 25 lat. O działaniach, które mają pomóc w osiągnięciu tego celu Biden mówił podczas przemówienia w Bibliotece -Muzeum prezydenta Johna Kennedy’ego.

Joe Biden mówił o walce z rakiem w 60-rocznicę słynnego przemówienia Johna Kennedy’ego, w którym przedstawił plan wylądowania na księżycu przed 1970 rokiem. Obecny Prezydent, którego syn zmarł na raka wyraził przekonanie, że podobnie jak udało się wylądowac na księżycu możliwe jest zredukowanie o połowę śmiertelności na raka w ciągu 25 lat. 

“Rak nie wybiera barw politycznych, nie obchodzi go czy jesteś republikaninem czy demokratą. Pokonanie raka to coś, co możemy osiągnąć wspólnie”.

Amerykański Prezydent zapowiedział, że skorzysta z uprawnień wykonawczych, by zwiekszyć finansowanie badań nad rakiem. Poinformował też, że ogłosi nową inicjatywę wsparcia biotechnologii. Biden wezwał sektor prywatny do uczynienia leków bardziej przystępnymi. Mówił też o wsparciu rządu federalnego dla nowego testu, który wykorzystuje badanie krwi do wykrywania na wczesnym etapie wielu rodzajów nowotworów”. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here