1,02 miliarda dolarów do wygrania w Jackpot Mega Millions

Jackpot Word With Fireworks Shows Gambling Or Winning
Reklama - Advertisement

Po tym, jak żaden kupon nie pasował do wszystkich sześciu liczb wylosowanych we wtorek wieczorem, główna nagroda wzrosła do 1,02 miliarda dolarów w piątkowym losowaniu Mega Millions.

Niezależnie od tego, czy wypłata jest traktowana jako renta w wysokości 30 płatności w ciągu 29 lat, czy jako natychmiastowa płatność, IRS zawsze pochłania znaczną część wygranej kwoty, a i podatki stanowe prawdopodobnie będzie trzeba zapłacić.

W przypadku Jackpota o wartości 1,02 miliarda dolarów opcja gotówkowa wynosi 602,5 miliona dolarów. Obowiązkowe potrącenie podatku federalnego w wysokości 24% od tej kwoty obniżyłoby wygraną sumę o 144,6 miliona USD. Jednak ponieważ najwyższa federalna krańcowa stawka podatkowa wynosi 37%, co dotyczy dochodów powyżej 539 900 USD przy indywidualnym podatniku lub 647 850 USD dla par małżeńskich rozliczających się wspólnie – można oczekiwać, że będzie to wyższa suma przy ostatecznym rozliczeniu podatkowym.

Mogą się również pojawić podatki stanowe. Jeśli mieszkasz tam, gdzie wygrane na loterii są opodatkowane, te opłaty mogą wynosić więcej niż 10%, w zależności od tego, gdzie kupiłeś los i gdzie mieszkasz.

Niemniej jednak, nawet po zapłaceniu wysokiego podatku, wygrana suma jest większa, niż większość ludzi zobaczy przez całe życie.

Zaleca się, aby zwycięzcy Jackpota zebrali zespół profesjonalistów, w tym adwokata, doradcę finansowego i doradcę podatkowego, którzy pomogą im w zarządzaniu taką ogromną sumą pieniędzy. 

Powodzenia!

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here