3. edycja Festiwalu Biegowego POLSKA Running Team

Reklama - Advertisement

2 czerwca odbyła się już 3. edycja Festiwalu Biegowego POLSKA Running Team, który został zapoczątkowany na 15-lecie działalności klubu i co roku ta tradycja jest kontynuowana. Festiwal odbywa się w malowniczym parku Rock Land Lake State Park w stanie Nowy Jork. Na festiwalu biegowym do pokonania było kilka dystansów: 5-10-15 km, bieg dla dzieci, a także marsz na dystansie 5 km. Oficjalnie zarejestrowanych uczestników na festiwalu było 138 osób, a kilka osób postanowiło zrobić bieg wirtualnie.

Posłuchaj relacji audio /reszta tekstu poniżej/

W tym roku klub POLSKA Running Team wybierał nowy zarząd i po raz pierwszy prezesem klubu jest kobieta – Urszula Musik, która podsumowała tegoroczny Festiwal Biegowy, jako bardzo udany.

W tym roku bardzo licznie dopisała reprezentacja Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, na Festiwalu Biegowym pojawiło się aż 6 przedstawicieli konsulatu i wszyscy wzięli aktywny udział w tej sportowej imprezie. Konsul Jakub Wiśniewski – podkreślił podwójne znaczenie festiwalu biegowego, z jednej strony manifestowanie swojej polskości, a z drugiej promowanie kultury fizycznej.

Na Festiwalu Biegowym ze swoją córką Kasią pojawił się Andrzej Wojtoń, jeden z trzech założycieli klubu POLSKA Running Team, który nie ukrywał dumy z prężnie działającego klubu i opowiedział, że początki nie były łatwe.

Po zakończeniu wszystkich biegów, w tym również tego dla najmłodszych, których było około 20 i podsumowaniu wyników nastąpiła ceremonia wręczenia statuetek dla zwycięzców, gdyż medale zaraz po biegu otrzymali wszyscy uczestnicy. Na koronnym dystansie 15 km, pierwsze miejsce wywalczył Paweł Myśliwiec – były prezes PRT, drugie miejsce zdobył Artur Tyszuk – również były prezes PRT we wcześniejszej kadencji, a na trzecim miejscu uplasował się Michał Marek. Zarząd wręczając statuetki podsumował, że jest to elita biegowa PRT. Wśród kobiet na 15k najszybsza była Monika Kwolek.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here