32. turniej piłkarski Kazimierza Deyny rozegrany na boiskach w Garfield

Reklama - Advertisement

W niedzielę, 28 sierpnia odbył się XXXII Memoriał Kazimierza Deyny – turniej piłkarski na boiskach w Garfield, New Jersey.

Piłkarski turniej w kategorii Open wygrała S.C.Vistula (Wisła) Garfield, która w finale pokonała Stal Mielec NY 2 – 0.

W kategorii Over 40 najlepszy okazał się Śląski OZPN który po wyrównanym meczu w finale pokonał w rzutach karnych Poloneza SC NY 3-2, w regulaminowym czasie był remis 1 – 1.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Krzysztof Kondratowicz (Wisła). Najlepszym zawodnikiem do lat 23 został Patryk Majkut (Stal Mielec NY). Najlepszym bramkarzem turnieju unzany został Anthony Caruso (Wisła) – 0 puszczonych bramek. Najlepszym strzlcem turnieju został Paul Lee (Wisła). Najlepszym zawodnikiem w kategorii Over 40 został Mariusz Śrutwa (Śląski OZPN).

Na koniec turnieju odbył się zapowiadany mecz towarzyski Team Adamek NJ vs Team Kownacki NY – niestety bez obecności główych piłkarzy-bokserów.

Przez cały turniej na scenie występował zespół Wehikuł Czasu ze Zbyszkiem Derą.

Piotr Gołąbek – Prezes Związku Polonijnych Klubów Piłkarskich mówił o zmaganiu się w tegorocznym turnieju 14 drużyn i ciągłym rozwijaniu tego turnieju. Wojciech Ziębowicz – Wiceprezes ZPKP, ale przede wszystkim dziennikarz i komentator sportowy opowiada historię turniejów Deyny oraz prezentuje wyniki rozegranych meczy.

Elżbieta Czekański i Halina Strzepek – jako jedyne kobiety zagrały z meczu towarzyskim w drużynie New Jersey i opowiadają czy trudno na boisku gra się z mężczyznami.

Janek Wilczewski – wieloletni członek zarządu Polish American Sports Accociation komentuje oczami kibica wrażenia z boiska w Garfield.

Zapraszamy do wysłuchania relacji audio. 


 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here