Reklama - Advertisement

Stany Zjednoczone ogłosiły 34. pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 350 milionów dolarów. Obejmuje on amunicję do systemów HIMARS i bojowych wozów piechoty. Ukraina otrzyma także rakiety oraz broń przeciwpancerną.

Biały Dom poinformował, że prezydent Joe Biden upoważnił sekretarza stanu do wykorzystania 350 milionów dolarów w artykułach i usługach obronnych z zasobów Pentagonu. Niedługo potem szef amerykańskiej dyplomacji Anthony Blinken oświadczył, że uruchamia 34. pakiet pomocy dla Ukrainy.

Pakiet obejmuje dodatkową amunicję do dostarczonych przez USA wyrzutni HIMARS, haubic oraz bojowych wozów piechoty Bradley. W skład pakietu wchodzą także rakiety HARM, broń przeciwpancerna, łodzie i inny sprzęt.

“Gdy niewybaczalna wojna Rosji przeciwko Ukrainie trwa, co wiąże się z ogromnymi kosztami ludzkimi, po raz kolejny obserwujemy bezgraniczną odwagę i niezłomną determinację narodu ukraińskiego oraz silne wsparcie dla Ukrainy ze strony społeczności międzynarodowej” – oświadczył Anthony Blinken przypominając, że ponad 50 państw wspiera militarnie Ukrainę.

Szef amerykańskiej dyplomacji zapewnił, że USA będą z Ukrainą tak długo, jak będzie to konieczne.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here