Reklama - Advertisement

W najbliższą niedzielę, 6 listopada na starcie 51. nowojorskiego maratonu na Staten Island, pojawi się ponad 50 tysięcy maratończyków z całego świata.

Paweł Myśliwiec – prezes Polska Running Team opowiedział o nowojorskim maratonie, co go wyróżnia wśród innych koronnych maratonów.

W tym roku w nowojorskim maratonie weźmie też udział rekordowa liczba biegaczy z Polski, a także tych mieszkających w USA, a będących polskiego pochodzenia. 

Polska firma organizująca przyjazdy na światowe maratony Raz Event w tym roku przywozi do Nowego Jorku aż 160 osób – wykorzystała ona wszystkie otrzymane pakiety, gdyż nowojorski maraton jest marzeniem każdego maratończyka i Ci, którzy nie uzyskali kwalifikacji czasowej mogli za pośrednictwem tej firmy zrealizować swój cel przebiegnięcia nowojorskiego maratonu.

Paweł Myśliwiec w tym roku pobiegnie w roli pacemekera – w wywiadzie wyjaśnił na czym dokładnie ta rola polega. Myśliwiec podkreślił również, że trasa nowojorskiego maratonu jest bardzo trudna i specyficzna, a wbieganie na Queensboro Bridge porównał do wbiegania na 16. piętro wieżowca.

Gość Radio RAMPA wytłumaczył również jak należy kibicować i dlaczego nowojorscy kibice są najlepsi na świecie.

Zapraszamy do słuchania. 

 

Zdjęcia archiwalne – Paweł Myśliwiec – maraton nowojorski 2021 rok.


Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here