“Każdy w życiu znał taką Anię” – twórcy filmu o Ani Przybylskiej w Radio RAMPA

Reklama - Advertisement

W Nowym Jorku, gościli twórcy filmu dokumentalnego o Annie Przybylskiej – popularnej polskiej aktorce, która zmarła w 2014 roku w wieku 36 lat na raka trzustki. Ania pozostawiła w bólu swoją rodzinę, ale również, wielu Polaków.

Reżyserzy filmu: Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski – w studio Radio RAMPA – opowiedzieli o kulisach pracy nad filmem. Pomysł, aby stworzyć film o Ani Przybylskiej pojawił się już w pierwszą rocznicę jej śmierci. Przez siedem lat, jej najbliżsi nie byli gotowi na to, aby zgodzić się na powstanie takiego filmu. Reżyserowie jednak nie poddawali się i przez lata czynili przygotowania. Ostatecznie, rodzina Ani Przybylskiej, zgodziła się i udostępniła twórcom godziny materiałów archiwalnych nagrań, bardzo prywatnych chwil z życia Ani Przybylskiej. Dokument opiera się na tych właśnie nagraniach, oraz rozmowach z przyjaciółmi, współpracownikami oraz najbliższą rodziną aktorki. 

W filmie zawartych jest wiele uniwersalnych prawd – o życiu zawodowym, macierzyństwie, połączeniu spraw zawodowych z rodzinnymi, o tym, że należy cieszyć się każdą chwilą w życiu, ale i o tym, aby się badać. Jak podkreślają jednak twórcy, film jest wyjątkowy, bo każdy z nas w życiu miał taką Anię – osobę którą bardzo kochał i … stracił. 

Posłuchajcie: 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here