73-latka urodziła bliźniaki w Indiach

Reklama - Advertisement

73-letnia kobieta w Indiach urodziła bliźniaki – dziewczynki. Jak podaje CNN, Erramatii Mangayamma, która jest farmerką z południa Indii, ma być najstarszą kobietą na świecie, która urodziła dzieci. Zaszła w ciążę poprzez zapłodnienie In Vitro, a urodziła w czwartek poprzez cesarskie cięcie. Zarówno matka jak i dzieci są zdrowe. Kobieta ma pozostać w szpitalu przez 21 dni, a dzieci nie będą karmione piersią, tylko poprzez “banki mleka.”

Pani Mangayamma i jej mąż, 80-letni E. Raja Rao, są małżeństwem od 1962 roku, ale nie mogli począć dziecka naturalnie. Po tym jak spotkali lekarza Sanakayyala Umashankar, specjalistę od InVitro z kliniki Ahalya IVF, i po tym jak badania lekarskie przeszły dobrze, lekarz zgodził się na zabieg.

Jak podaje CNN, oboje rodzice planują przyszłość córek i cieszą się na nowy rozdział w ich życiu.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here