85-letnia lekarka już nie pomoże…

85-letnia lekarka już nie pomoże…
Z powodu szczególnych, obowiązujących w Stanach przepisów polska lekarka straciła prawo do wykonywania zawodu – historię przekazuje portal o2.pl. Według relacji, 85-letnia Polka, od wielu lat prowadząca praktykę lekarską w USA, nie korzystała z systemów informatycznych, służących m.in kontroli leków i rejestracji pacjentów (wszystko robiła po staremu, czyli “na papierze i ręcznie”. Skończyło się tym, że amerykańscy urzędnicy nie przedłużyli jej licencji zawodowej…
 
“Kobieta ukończyła medycynę w Polsce w 1960 roku. Wkrótce potem wyjechała do Stanów Zjednoczonych i jest licencjonowanym lekarzem od 1968 r.” – podają poinformowani. Dlaczego specjalistka w podeszłym wieku, uwielbiana przez swoich pacjentów, nie używała komputerowych aplikacji? Ponieważ – jak powtarza – wszystko zapisywała ręcznie i zawsze się to sprawdzało. Mimo nakazów, lekarka odmówiła prowadzenia elektronicznej dokumentacji przepisywanych leków. Z tego powodu wniesiono przeciwko niej zarzuty o niewłaściwe zachowanie i w efekcie pozbawiono możliwości wykonywania zawodu.
 
Jak przypominają agencje, w USA powinnością lekarzy jest m.in. właśnie elektroniczne rozliczanie się z przepisywanych leków, a przede wszystkim informowanie o liczbie wydawanych leków przeciwbólowych, powstających na bazie morfiny.
 
T.

About The Author

Related posts