Mężczyzna z fałszywym granatem aresztowany przy WTC

Mężczyzna z fałszywym granatem aresztowany przy WTC

24-letni Christopher Oler przyniósł przedmiot, który służył do przytrzymywania papieru, a wyglądem przypominał nieczynny granat, na teren 1 World Trade Center. Do zajścia doszło w czwartek rano, a mężczyzna został aresztowany, kiedy przedmiot zwrócił uwagę strażników – według kodeksu karnego nie wolno posiadać przy sobie przedmiotów przypominajcych bombę, wiedząc, że może ona zostać odebrana jako bomba prawdziwa.

Podejrzany przedmiot został zauważony podczas przejścia Olera przez bramki północnego lobby wierzy. Na miejsce wezwany został NYPD Bomb Squad i stwierdzono, że granat jest fałszywy. Oler przebywał w mieście, aby podpisać dokumenty dotyczące jego nowej pracy, po czym wyjechać miał z Nowego Jorku. Jego rodzina, w stanie Maryland, zaskoczona była informacjami. Policja musi jednak aresztować osobę, która złamała prawo, a tak było w przypadku Oler’a. Mężczyzna został wypuszczony, ale ponieważ pochodził z innego stanu, musiał zostać wczesniej zabrany do Central Booking. 

Postanowilismy sprawdzic: rzeczywiscie, tzw. paperweight granade, dostępne sa w sprzedaży na wielu internetowych stronach, a ich cena sięga od $10 do $13. 

 

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts