Adamek vs Kownacki – 29. Memoriał im. Kazimierza Deyny (Wideo)

Reklama - Advertisement

25 sierpnia w 20 Century Field w miejscowości Garfield w stanie New Jersey, odbył się 29. memoriał im. Kazimierza Deyny. Ten turniej piłkarski organizowany jest przez Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich, który świętuje swoje 30 lat istnienia. W rozgrywkach udział wzięło 17 drużyn – w kategorii Open zwyciężyła drużyna Clifton Elite FC, a w kategorii Over 40 i Over 50 drużyna Polonia New York. 

Główną atrakcją dnia, był mecz towarzyski pomiędzy drużyną z New Jersey prowadzoną przez boksera Tomasza Adamka, a drużyną z Nowego Jorkuna czele z bokserem Adamem Kownackim – Adama zastąpił jego brat Łukasz, ponieważ w tym samym czasie, rodził się jego syn, Kazimierz! Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla drużyny z New Jersey.

Wśród gości honorowych turnieju kongresmen Bill Pascrell, burmistrz Garfield Richard Rigoglioso, jego zastępca burmistrz Joseph Delaney, City Manager Tomasz Duch, a także burmistrz miasta Elmwood Park Daniel Gołąbek.

Turniej imieniem Kazimierza Deyny ma pozostać w Garfield na następne lata, co byłoby na pewno bardzo korzystne – tegoroczne rozgrywki zgromadziły ponad 1000 osób. Podczas turnieju przedstawiciele fan klubu Legii Warszawa w Nowym Jorku przekazali na turniej czek od samej Legii – 1916 dolarów – kwota symbolizuje datę założenia klubu, którego Deyna był legendarnym piłkarzem, a także kapitanem. Rok 2019 został ogłoszony przez Legię Warszawa rokiem Kazimierza Deyny. 

Zobaczcie naszą relację wideo.

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here