Wiadomości Dnia w Radio RAMPA 8-27-19

Reklama - Advertisement

Słuchaj Wiadomości Dnia w Radio RAMPA od poniedziałku do piątku rano na naszej stronie lub poprzez swoje urządzenie ALEXA.

Wiadomości dnia w Radio RAMPA – dzisiaj jest 27 sierpnia 2019 roku

1) Polonia: Policja nowojorska poszukuje informacji o zaginionej 16-letniej Victorii Grabowski z Queensu. O pomoc apelują w mediach społecznościowych znajomi rodziny – dziewczynka bez wiedzy rodziców wyleciała w weekend z Nowego Jorku do Londynu. Ostatni raz widziana była 24 sierpnia o godzinie 10 rano w swoim domu przy 57-41 57th Rd w dzielnicy Maspeth na Queensie.

2) Nowy Jork: Policja w Old Bridge w stanie New Jersey, szuka sprawcy poniedziałkowej strzelaniny na przystanku autobusowym Park and Ride przy ruchliwej drodze numer 9 w kierunku północnym. Około godziny 4 po południu, zamaskowany mężczyzna, zaczął strzelać z karabinu maszynowego. Na przystanku przebywały 4 osoby, nikt nie został ranny. Policja podaje, że sprawca biegł z bronią, w kierunku znajdującego się nieopodal kompleksu mieszkań. Część mieszkańców tego kompleksu zostala ewakuowana. Świadkowie opisują sprawcę jako czarnoskórego mężczyznę, w brązowej masce, zielonej chuście, szarej bluzie i czarnych spodniach. Miasteczko Old Bridge, położone w hrabstwie Middlesex, jest miejscem coraz bardziej popularnym wśród naszych rodaków.

3) USA: firma Jhonson and Jhonson a takze Janssen Pharmaceutical Companies, zostały uznane winnych kryzysu uzależnienia od leków opioidów w Oklahomie. Sędzia zadecydował, że firma musi zapłacić 572 miliony dolarów, co i tak stanowi dużo mniej niz 17 miliardów dolarów, których domagał się stan. To pierwszy tego typu wyrok w Stanach, który ustanowi precedens dla inncyh lokalnych i stanowych władz – 2000 podobnych spraw sądowych czeka na wysłuchanie przed sędzią federalnym w Ohio w październiku. Firma planuje apelację.

4) ŚWIAT – prezydent Brazyli odrzuci $20 milionów dolarów jakie grupa G7 przekazać chce na pomoc w gaszeniu pożaru Amazonii. Prezydent Jair Bolsonaro zasugerował, że te pieniądze powinny być wykorzystane do zalesienia Europy. Uważa on, że stworzenie międzynarodowej koalicji do uratowania Amazonii w Brazylii, wskazywać mogłoby na to, że jest ona „bezpańskim” krajem i uważa, to za atak na jego niezależność.

5) Polska: Jak podaje IAR, Premier zapowiada zbilansowany budżet na 2020 rok. Rada Ministrów przyjęła jego projekt – nie ma on deficytu, dochody i wydatki wynoszą tyle samo – 429,5 miliarda złotych. Premier mówił, że dzieje się tak mimo obniżki podatków. Zdaniem Mateusza Morawieckiego, jest to możliwe dzięki walce z przestępstwami podatkowymi. Premier zapowiedział, że w budżecie ważne miejsce zajmą wydatki na świadczenia społeczne, w tym 500 Plus i 500 Plus dla niepełnosprawnych. Łącznie na ten cel w 2020 roku ma zostać wydanych 66 miliardów złotych. Premier mówił, także, że zbalansowany budżet to m.in. skutek rosnących wpływów podatkowych i ograniczania kosztów administracyjnych.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here