Akcja Pisania Listów do Powstańców Warszawskich

Reklama - Advertisement

Polska Szkoła im. św. Stanisława Kostki w Wallington – w związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą Powstania Warszawskiego – organizuje akcję pisania listów i kartek, adresowanych do tych, których nazywamy obrońcami Warszawy – aktualnie na ich liście widnieje 135 nazwisk.

Akcja objęta jest patronatem honorowym Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku, pana Adriana Kubickiego oraz Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

Dyrekcja Polskiej Szkoły im. św. Stanisława Kostki w Wallington prosi Rodziców i Opiekunów o zachęcenie uczniów do napisania w języku polskim listów, kartek z życzeniami oraz namalowania rysunków, które będą wyrazem pamięci i wdzięczności. Listy powinny być skierowane do adresata, najlepiej pisane odręcznie, długopisem, starannie. Praca musi być czytelna i estetyczna.

Dyrektor Szkoły Agnieszka Kasprzak podkreśliła: “Pragniemy zorganizować Akcję Pisania Listów do Powstańców Warszawskich, ponieważ chcemy pokazać, że szkoły polonijne pamiętają o prawdziwych bohaterach walki o wolność, chcemy podziękować naszym powstańcom za ich heroizm, poświęcenie, odwagę i bohaterstwo”.

Listy zostaną przekazane Powstańcom Warszawskim 1 sierpnia 2023 w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zainteresowane szkoły i osoby proszone są o kontakt mailowy na adres: [email protected] lub pod numerem telefonu 201-410-9363, wówczas otrzymają listę nazwisk Powstańców wraz z linkami do ich biogramów.

Do 10 czerwca należy wysłać listy, kartki i rysunki na adres:

Polska Szkoła im. św. Stanisława Kostki
127 Paterson Ave.
Wallington NJ 07057

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here