Budynek byłej restauracji Polonaise Terrace na Greenpoincie czeka totalna przemiana

Reklama - Advertisement

Radio RAMPA potwierdziło informacje dotyczące przyszłości budynku byłej restauracji Polonaise Terrace, położonego przy 144 Greenpoint Ave, na Brooklynie.

W korespondencji emailowej z Radio RAMPA, przedstawiciel nowych właścicieli budynku – Jeremy Katz z MacArthur Holdings – oświadczył, że plan zakłada renowację i powiększenie istniejącej struktury w nowoczesną, czteropiętrową przestrzeń biurowo-handlową, która, jak pisze Katz, „uchwyci duch tego regionu.” Jak dalej pisze Katz, „celem ukończonego produktu jest posiadanie wysokiej jakości przestrzeni, która spełni potrzeby biznesów teraźniejszości i przyszłości, a w ten i inne sposoby, stanie się wartością dodatnią dla tej społeczności.” Jak podaje Katz, Komisja Ochrony Zabytków [Landmarks Preservation Commission] zgodziła się z ich wizją i zatwierdziła projekt wcześniej w tym roku.

Przebudowa budynku ma rozpocząć się późnym latem. Jak podaje Katz, „dokładamy wszelkich starań, aby do tego czasu front nieruchomości był tak czysty, jak to tylko możliwe.” Budynek od kilku lat podupada – na jego frontowej ścianie widnieje grafiti, daszek nad wejściem ulega zniszczeniu, przed wejściem gromadzą się śmieci. Radio RAMPA zgłosiło alarmujący stan przed budynkiem do odpowiednich agencji miejskich już pod koniec tamtego roku. Prosiliśmy również o interwencję radnego miasta Nowy Jork, Lincolna Restlera, który reprezentuje Greenpoint. W końcu, podczas wywiadu udzielonego Radio RAMPA 2 maja, Restler zapewnił nas, że podejmie interwencję w tej sprawie. Powyższe zapewnienie jest odpowiedzią, na tą interwencję.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.  

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here