Akt wandalizmu w polskiej parafii w Nowym Jorku – liderzy z Brooklynu przekażą fundusze na rekonstrukcję świętych figur

Reklama - Advertisement

W nowojorskiej dzielnicy Williamsburg nieznani sprawcy po raz kolejny zniszczyli figurę Matki Boskiej i oraz dwa anioły stojące przed kościołem Matki Bożej Pocieszenia. 95% wiernych w tym kościele stanowią Polacy, a parafia jest w dzielnicy, ważnym ośrodkiem polskości. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, prosząc o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy.

Jak podaje NYPD, był to akt wandalizmu, który można uznać za przestępstwo popełnione z nienawiści. Na nagraniach udostępnionych przez NYPD Crime Stoppers, widać mężczyznę, który oddaje mocz na święte figury i rozbija je. Do przestępstwa doszło w niedzielę, 2 grudnia, o 4 nad ranem. 

 

Te same figury wymienione zostały zaledwie dwa lata temu, kiedy również zostały przewrócone przez wandali. Jak podaje biuro prezydenta dzielnicy Brooklyn, jest to szósty raz w ciągu ostatnich ośmiu lat, kiedy to kościół ten został zbezczeszczony.

Prezydent dzielnicy Brooklyn Eric Adams zapowiedział w poniedziałek, że jego biuro wraz z liderami środowisk muzułmańskich i żydowskich, złoży wspólną kontrybucję finansową, aby wymienić zniszczone figury. Prezydent Adams ogłosi decyzję wraz z liderami religijnymi i przedstawicielami Ligi Przeciw Zniesławieniu, we wtorek przed południem, przed budynkiem 90. posterunku policji na Williamsburgu.

 

(IAR/RadioRAMPA)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here