Amazon wycofuje się z Nowego Jorku

Reklama - Advertisement

Firma Amazon nie otworzy swojego drugiego centrum operacyjnego w dzielnicy Long Island City w Nowym Jorku. Firma w oficjalnym oświadczeniu dodała, że nie szuka na razie lokalizacji zastępczej.

Od momentu ogłoszenia decyzji o otwarciu centrum operacyjnego na Queensie, niektórzy mieszkańcy miasta sprzeciwiali się pomysłowi, twierdząc, że firma zabierze klientów małym biznesom. Wielu nie podobało się, że firma Amazon otrzymała od rządzących m.in. ulgi podatkowe szacowane na ponad 3 miliardy dolarów. Wśród przeciwników planu, była na przykład nowo wybrana kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez. 

Oto pełny tekst oświadczenia, które firma opublikowała na swoim blogu: LINK

Reakcja lokalnych polityków była natychmiastowa. Burmistrz miasta Bill de Blasio, który był zwolennikiem umowy z Amazon od samego początku, skrytykował firmę za ugięcie się pod presją przeciwników. “Daliśmy firmie Amazon możliwość bycia dobrym sąsiadem i robienia biznesu w najlepszym mieście na świecie. Zamiast współpracować ze społecznością [miasta], Amazon odrzucił tę możliwość. Mamy najbardziej utalentowanych ludzi na świecie i każdego dnia rośniemy w sile, również ekonomicznej. Jeżeli Amazon tego nie docenia,  konkurencja firmy na pewno to zrobi.”

Z burmistrzem zgodził się republikański kongresmen Peter King, prezentując swoje zdanie na Twitterze:

 

 Zdanie polityków podzieliła również Nicole Malliotakis, radna stanowa ze Staten Island:

 

 

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here