Amerykanie będą rozpatrywać indywidualnie wnioski Rosjan o azyl

Reklama - Advertisement

Stany Zjednoczone będą indywidualnie rozpatrywać wnioski rosyjskich mężczyzn uciekających przed mobilizacją – poinformowała rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre odpowiadając na pytanie Polskiego Radia.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Karine Jean-Pierre poproszona o komentarz do dyskusji, jaka toczy się w Europie w sprawie traktowania Rosjan uciekających za granicę przed mobilizacją oraz o politykę Stanów Zjednoczonych w tej sprawie odpowiedziała:

“Nie zamierzam komentować z tego podium polityki innych krajów. W imieniu Stanów Zjednoczonych mogę powiedzieć, że wyraźnie rozróżniamy działania rządu rosyjskiego i jego wojsk na Ukrainie od postawy Rosjan, z których wielu wyrażało sprzeciw wobec tej niesprawiedliwej wojny” – powiedziała Jean-Pierre wskazując na protesty w Rosji do których dochodziło w ostatnich dniach. 

“Każdy kto szuka schronienia przed prześladowaniami, niezależnie od narodowości może ubiegać się o azyl w Stanach Zjednoczonych i każdy taki przypadek będziemy rozpatrywać osobno” – powiedziała rzeczniczka Białego Domu.  

Podczas tego samego briefingu Karine Jean-Pierre zapowiedziała dalsze wsparcie Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy. 

/IAR/Radio RAMPA/

Zdjęcie: White House/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here