Huragan Ian zmierza w kierunku USA

Reklama - Advertisement

Setki tysięcy mieszkańców Florydy ewakuowało się ze swoich domów przed nadciągającym groźnym huraganem Ian. Uderzenie w amerykańskie wybrzeże nastąpi prawdopodobnie w środę. Ian stał się już huraganem kategorii 3 i nadal gwałtownie się nasila.

National Hurricane Center przewiduje, że “za 35 godzin dotrze do Venice, z prędkością 125 mil na godzinę, co czyni go poważnym huraganem kategorii 3”, powiedział we wtorek, Kevin Guthrie, dyrektor Departamentu Zarządzania Kryzysowego na Florydzie.

Dziś rano gubernator Ron DeSantis wydał aktualne informacje na temat huraganu Ian w Stanowym Centrum Operacji Kryzysowych i Centrum Operacji Kryzysowych Hrabstwa Sarasota z dyrektorem Departamentu Zarządzania Kryzysowego na Florydzie, Kevinem Guthrie.

Obowiązkowe nakazy ewakuacji zostały wydane dla wybranych obszarów, w tym społeczności przybrzeżnych, przyczep stacjonarnych i nisko położonych obszarów w kilku hrabstwach. Aby sprawdzić, czy masz nakaz ewakuacji, odwiedź https://www.floridadisaster.org/evacuation-orders/ i obserwuj lokalne władze w celu uzyskania aktualizacji.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here