Andrew Cuomo zmienia plany remontu metra L

Reklama - Advertisement

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo ogłosił w czwartek, że nie dopuści do całkowitego wyłączenia metra L w kwietniu br. Rozpoczęcie prac nad naprawą tunelu, którym przejeżdża metro, miało zacząć się 27 kwietnia i spowodować całkowite zamknięcie metra L na 15 miesięcy.

Według nowego planu, prace naprawcze prowadzone będą najpierw nad linią metra w jednym kierunku, a później drugim – wieczorami i w weekendy. A to oznacza, że metro L, choć z modyfikacjami, pozostanie funkcjonalne w ciągu tygodnia pracy, a w nocy i w weekendy będzie trzeba pogodzić się z dłuższym czasem oczekiwania na pociąg. Nowy plan może zostać wykonany w ciągu 15-20 miesięcy.

Gubernator Nowego Jorku, który kontroluje metro, zwiedził tunel metra L w ubiegłym miesiącu w towarzystwie inżynierów. Nakazał im ocenienie, czy zamknięcie metra jest rzeczywiście najlepszym wyjściem z sytuacji. Jak powiedział dzisiaj gubernator, nowy plan naprawy jest innowacyjny. Dodał, że tunel metra sam w sobie jest funkcjonalny – największe problemy związane są z wodą, która dostaje się do tunelu i w ten sposób może wejść w reakcję z częściami elektrycznymi metra. Naprawa ma również przystosować tunel do katastrof naturalnych, typu huragan Sandy, tak aby był on bardziej wytrzymały w przyszłości.

Przewodniczący rady MTA, Fernando Ferrer potwierdził w czwartek, że agencja przyjmie rekomendacje panelu ekspertów guberantora Cuomo. “Nie będzie L-pokalypsy.”

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here