Andrzej Duda i Donald Tusk rozmawiali w ONZ

Reklama - Advertisement

Wczoraj, Prezydent Polski Andrzej Duda przemawiał na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych w ramach spotkania na wysokim szczeblu poświęconemu przyjęciu deklaracji „Action for Peacekeeping.” Prezydent Polski powiedział, że “Polska z satysfakcją przystępuje do deklaracji dotyczącej wzmocnienia operacji pokojowych ONZ.”

W sali obrad, zaraz obok Prezydenta Polski, siedział Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Kamery zarejestrowały rozmowę obu Panów: wyglądała ona na rozluźnioną, wręcz żartobliwą. Na swoim koncie na Twitterze opublikowała zapis tego zdarzenia dziennikarka TV Polsat, Magda Sakowska:

 

Kancelaria Prezydenta RP

Pytany później o przebieg tej rozmowy przez dziennikarzy, szef sztabu Prezydenta RP, Krzysztof Szczerski, powiedział, że była to rozmowa o charakterze prywatnym i nieformalnym. 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here