Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w drugiej turze

Reklama - Advertisement

Wyniki sondażowe zaraz po zamknięciu lokali wyborczych w Polsce, w wyborach na Prezydenta RP:

Andrzej Duda 41,8%
Rafał Trzaskowski 30,4%
Szymon Hołownia 13,3%
Krzysztof Bosak 7,4%
Robert Biedroń 2,9%
Władysław Kosiniak-Kamysz 2,6%

Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że frekwencja w wyborach prezydenckich wyniosła 62,9 procent. Gdyby wyniki sondaży się potwierdziły, to za dwa tygodnie 12 lipca, odbędzie się druga tura. Sondaż przeprowadził Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu.

We wtorek, najpóźniej w środę rano poznamy oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich – zapowiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. Szef PKW powiedział, że w proces liczenia głosów jest zaangażowanych przeszło 200 tysięcy osób.

POLACY W USA MAJĄ TYLKO JEDEN DZIEŃ ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów. Szczegóły co do tego JAK TO ZROBIĆ:

Rejestracja do drugiej tury wyborów na Prezydenta RP

 

 

(IAR/RadioRAMPA)

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here