Andrzej Dziediewicz – Mistrz Świata w Nordic Walking w Radio RAMPA

Reklama - Advertisement

W dniach 17-19 czerwca 2022 roku odbyły się w Polsce Mistrzostwa Świata w Nordic Walking, w których wzięło udział blisko 1000 najlepszych chodziarzy z 14 krajów świata. Jednym z nich był Andrzej Dziediewicz, który na dystansie 10 kilometrów, z czasem: 58 minut, 22  sekundy wywalczył Mistrzostwo Świata. 

Na antenie Radia RAMPA Andrzej Dziediewicz opowiada, dlaczego z koszykówki przeszedł do “chodzenia z kijami” i co różni nordic walking od zwykłego spacerowania. 

Nordic walking to forma rekreacji polegająca na chodzeniu ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. W porównaniu do zwyczajnego marszu, nordic walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron. Z tego powodu osoby go uprawiające angażują aż 90% partii mięśni – twierdzi Mistrz Świata Andrzej Dziediewicz. To prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu.

Andrzej Dziediewicz, jest wieloletnim działaczem Związku Polaków na Białorusi i działającego przy nim Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”.

Więcej informacji w relacji audio. 

 

Zdjęcia: Andrzej Dziediewicz Facebook. 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here