Apple zbiera owoce

Oj, zapracowali na sukces koncernu Apple wszyscy użytkownicy iPhone’ów, przede wszystkim w Ameryce. Notowania z ostatnich dni na Wall Street pokazują, że firma ta jest aktualnie najbardziej wartościową kompanią w Stanach i wyprzedza pod tym względem Alphabet i Microsoft. Jej tzw. kapitalizacja pierwszy raz w historii trwale osiągnęła sumę 904 miliardów dol.

Informację o rekordowych wynikach Apple komentuje magazyn “Fortune”. Jak zastrzega, mimo imponujących wyników finansowych Apple nie będzie jedyną w historii firmą, która osiągnęła kapitalizację o tak wielkiej wysokości. Przypomina, iż wartość biliona dol. w okresie pamiętnej “bańki internetowej” miał już Microsoft, natomiast w 2007 r. znany holding PetroChina osiągnął na pewien czas więcej niż bilion.
Dodatkowo eksperci “Fortune” przekazują, że chociaż Apple z wyceną w 904 mld dol. jest obecnie najcenniejszą firmą na rynku amerykańskim, to nie dotyczy to rynku globalnego. Numerem jeden na całym świecie jest bowiem koncern paliwowy Aramco (jego kapitalizacja może wynosić do 2 bln dolarów).

T.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here