Archipelag Japonia cz. 15 – Spotkanie z Konsulem RP w Tokio

Reklama - Advertisement

“Archipelag Japonia” – w każdą sobotę, na antenie Radio RAMPA 620 AM po godz. 5 p.m., a także na www.RadioRAMPA.com. Personalna historia Teresy Myśliwiec, reporterki Radio RAMPA, która dzieli się swoimi obserwacjami z dwu-tygodniowej podróży po Japonii. 

Prezentujemy ostatnią audycję z tego cyklu – wywiad z Konsulem RP w Tokio.

Konsula RP w Tokio Łukasza Osmyckiego spotkaliśmy w dniu 3 marca 2024 roku. W tym dniu odbywał się w Tokio jeden z sześciu głównych maratonów świata, czyli właśnie maraton w Tokio. Maraton przypada zawsze w pierwszą niedzielę marca. Tak się składa, że również zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca w kościele pod wezwaniem Św. Ignacego Loyoli o godz. 16.00 odprawiana jest msza św. w języku polskim. Tak, więc po maratonie, sesji zdjęciowej i po lunchu pojechaliśmy prosto do kościoła, Paweł jeszcze z medalami i w maratońskim pancho. Nie trudno było zauważyć, że jesteśmy przybyszami i maratończykami. Zaraz po wyjściu z kościoła podszedł do nas Konsul i rozmawialiśmy nie tylko o maratonie, ale też o japońskiej Polonii, która jest bardzo nieliczna w porównaniu do amerykańskiej, czy nawet nowojorskiej Polonii.

O tym, czym żyje japońska Polonia? na jakie bariery kulturowe napotyka, jak dba o polskość? – możecie usłyszeć w wywiadzie z Łukaszem Osmyckim – konsulem RP w Tokio.

 

Posłuchaj poprzedniego odcinka:

Archipelag Japonia cz. 14 – Osaka – serce Japonii, tętniące życiem i energią

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here