Polonijne dzieci napisały półtora tysiąca listów do Powstańców Warszawskich

Reklama - Advertisement

W Polskiej Szkole im. Stanisława Kostki w Wallington, NJ już po raz drugi zorganizowano akcję pisania listów do Powstańców Warszawskich. W tym roku dzieci napisały 1512 listów, do 162 Powstańców, a w akcji brały udział 33 szkoły ze wschodniego i zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Wszystkie listy spłynęły do Polskiej Szkoły im. Św. Stanisława Kostki w Wallington, gdzie dzieci najpierw posegregowały je i przyporządkowały do odpowiednich teczek z imieniem konkretnego Powstańca, a następnie  przygotowały do wysyłki.

Agnieszka Kasprzak – Dyrektor Polskiej Szkoły im. Stanisława Kostki w Wallington opowiedziała, co ma na celu ta akcja, jak dzieci rozumieją tę część polskiej historii i jak poprzez pisanie listów wyraziły wdzięczność Powstańcom Warszawskim.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here