Awaryjne lądowanie LOTu w Warszawie – w samolocie nie wysunęło się podwozie

 

Samolot PLL LOT musiał lądować awaryjnie, po tym jak w maszynie nie wysunęło się podwozie. Samolot leciał z Krakowa do Warszawy. Jak poinformowały władze lotniska w Warszawie, zostało ono zamknięte na cztery godziny, do 23:30 czasu lokalnego. Nikomu nic się nie stało, ale trwa akcja ratunkowa. Na miejscu pojawią się przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, a także Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. 

Jak podaje portal FlightRadar24 samolot, który uległ awarii to Bombardier Dash-8 Q400, lot LO3924. W wyniku zamknięcia lotniska, nastąpiły zmiany w rozkładzie innych lotów. Niektóre loty już zostały odwołane:

 

Jak podaje portal lotniczy AirLive.net, do podobnej awarii podwozia doszło mniej niż miesiąc temu, kiedy to pilot lotu LO3844, zdołał uruchomić je w ostatniej chwili przed lądowaniem. W listopadzie 2017 roku, samolot FlyBe Bombardier Dash 8 400 lotu BE331, wylądował bez przedniego podwozia na lotnisku w Belfaście. 

Wszyscy pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani, ale niektórzy wciąż opisują to co dzieje się obecnie na swoim Twitterze:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here