Bal Maturalny 2021 – tak młodzież żegnała polską szkołę! (relacja wideo)

Reklama - Advertisement

24 czerwca 2021 roku, w restauracji Royal Manor w Garfield, NJ, miejsce miał Bal Maturalny uczniów polskich szkół zrzeszonych w Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce. 

Uczniowie ostatnich klas polskich szkół dokształcających, zwykle biorą udział w studniówce – ta odbywa się w lutym i jest ważnym wydarzeniem dla uczniów, którzy przygotowują się do zdania polskiej matury. W 2021 roku jednak, z powodu pandemii koronawirusa, studniówka nie mogła się odbyć. Zarząd Centrali postanowił jednak, że zorganizuje Bal Maturalny dla absolwentów – młodzież wzięła w nim udział już po zdanych maturach oraz w większości przypadków, po oficjalnym zakończeniu roku w polskiej szkole.

W Balu Maturalnym udział wzięło ponad 200 maturzystów, a także osoby towarzyszące, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Wśród gości, Wicekonsul Stanisław Starnawski z Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, Bogdan Chmielewski – CEO Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, dr Iwona Korga – 1-sza Wiceprzewodnicząca Rady Dyrektorów PSFCU oraz dyrektor wykonawczy Instytutu Piłsudskiego w Ameryce. Podczas balu absolwenci otrzymali certyfikaty pieniężne, ufundowane przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową. Nie zabrakło podziękowań dla wychowawców, nauczycieli, rodziców i zarządu CPSD – w tym prezes Centrali, dr Doroty Andraka. 

Dla młodzieży była to wyjątkowa noc – wielu uczniów mówiło o tym, jak polska szkoła wpłynęła na ich życie – to w polskiej szkoli nawiązali wartościowe przyjaźnie, pielęgnowali język polski, kultywowali swoje pochodzenie i polską tradycję. Choć tęsknić będą za polską szkołą, są pewni, że zdobyta wiedza i doświadczenie zaprocentują w ich przyszłości zawodowej. Tej nocy wielu przyznało: bawili się jak nigdy, w rytm największych przebojów, ale również, polskich hitów. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił zespół Windstar. 

Na stronie Radio RAMPA publikujemy galerie zdjęć z Balu Maturalnego, relację wideo, a także pełny zapis wideo uroczystości.  

Zobaczcie relację wideo z Balu.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here