Biało-czerwone iluminacje obiektów w dniu Parady Pułaskiego w Ameryce i Polsce

Advertisement

Jubileuszowa 85. Parada Pułaskiego będzie widoczna nie tylko na Piątej Alei w Nowym Jorku, ale też w innych miastach Ameryki i Polski.

Piątą Aleją w dniu 2 października przemaszeruje “żywa flaga Polski”, czyli Amerykańska Polonia w biało-czerwonych barwach – ale to nie wszystko. Intencją i marzeniem Głównego Marszałka Parady Pułaskiego 2022 Marcina Luca było, aby zarówno Polonia rozsiana po różnych stanach Ameryki Północnej, jak i Polacy w Polsce w jakiś symboliczny sposób mogli się zjednoczyć w tym dniu, dlatego padł pomysł, aby w dniu Parady Pułaskiego na biało – czerwono podświetlić kluczowe obiekty w różnych miastach Ameryki i Polski.

Jak przekazał Radio RAMPA Marcin Luc, na dzień poniedziałek, 26 września, potwierdzono, że w dniu 2 października na biało-czerwono zostaną podświetlone następujące obiekty:

Wszystkich zapraszamy na Piątą Aleję w Nowym Jorku, a tych, którzy są daleko zapraszamy do podziwiania biało – czerwonych iluminacji. 

 

Zdjęcie: Niagara podświetlona na biało-czerwono w trakcie polskiego weekendu w Buffalo, NY w 2019 roku. https://radiorampa.com/niagara-na-bialo-czerwono-w-polski-weekend-w-buffalo/ 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here