Ambasador Polski przy ONZ o możliwościach wykluczenia i karach dla Rosji

Advertisement

W Nowym Jorku zakończyła się 77. sesja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Gościem Radio RAMPA jest Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski, który tłumaczy dlaczego Rosja wciąż ma prawo wypowiadania się na forum ONZ, jakie procedury muszą zostać uruchomione aby to zmienić i co udało się osiągnąć podczas obecnej sesji Zgromadzenia Ogólnego. Ambasador mówi również o tym jak w praktyce, może wyglądać pociągnięcie do odpowiedzialności Rosji za agresję na Ukrainę, oraz o tym czy opinia międzynarodowa przyznaje teraz, że Polska miała rację w sprawie Rosji. 

W 77. Sesji Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych wziął udział Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z m.in. Ministrem Spraw Zagranicznych Zbigniewem Rau. W trakcie trwania szczytu, Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w Rosji mobilizację wojskową 300 tysięcy osób i zagroził zachodowi użyciem bomby nuklearnej, jeżeli zachód “naruszy integralność Rosji.” Ponadto, na łamach ONZ swoje przemówienie wygłosił minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow, co spotkało się z dużym oburzeniem opinii międzynarodowej – Rosja, jest wciąż, stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ, a jako jedno z państw założycielskich, jest również nadal członkiem ONZ. 

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu. 

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here